24 Haziran Büyük Avrupa Turu %100 doldu! ✅
25 Haziran Büyük Avrupa Turu %100 doldu! ✅

YENİ TARİHİMİZ 17 TEMMUZ 2024! SON 3 KİŞİ!

KAYITLAR BAŞLADI! 

Öğretmenler Gezi Kulübü olarak 2024 yaz tatilinde BÜYÜK AVRUPA Turu yapacağız :)

* 16 günde 15 Ülke ve 24 Şehir gezeceğiz  * Tarih: 17 Temmuz-1 Ağustos 2024  * Ücret: 1490 euro (ekstra tüm şehir turları, ulaşım, profosyonel rehber, kahvaltı, otobüs içi ikram, seyahat sigortası ve konforlu oteller dahil)  * Kredi kartı geçerli, taksit yapabiliyoruz... * Kontenjanımız sınırlıdır...

Vize ve pasaport konusunda profesyonel ekibimiz ile yardımcı olacağız. Whatsapp üzerinden veya birebir telefonla bilgi vereceğiz.

* Kalkış yeri: Ankara ve İstanbul

* Normalde fiyatı 1990 Euro idi ama Öğretmenlere özel %25 indirim yapıyoruz...

GEZİLECEK ÜLKELER/ ŞEHİRLER 1. BULGARİSTAN Sofya 2. SIRBİSTAN Belgrad  3. MACARİSTAN Budapeşte  4. AVUSTURYA Viyana 5. ÇEKYA Prag  6. ALMANYA Dresden 7. HOLLANDA Amsterdam  8. BELÇİKA Brugge 9. FRANSA Paris , Cannes, Nice 10. İTALYA Sanremo , Pisa, Floransa, Venedik , Roma 11. VATİKAN 12. SLOVENYA Lübliyana 13. HIRVATİSTAN Zagreb 14. KUZEY MAKEDONYA CUMHURİYETİ Üsküp 15. YUNANİSTAN Selanik , Kavala ve turumuzda açıklayacağımız sürpriz 2 şehir :)

KONAKLAMA 1. Belgrad 2. Budapeşte 3. Prag 4. Amsterdam 5. Paris 6. Sanremo 7. Venedik 8. Roma 9. Roma 10. Selanik

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER * Lüks tur otobüsüyle tüm şehir ulaşımları * Otel konaklamaları * Ekstra tüm şehir turları * Otellerde açık büfe sabah kahvaltıları * Profesyonel Türkçe Rehberlik * Otobüs içi ikram * Seyahat sigortası * Tüm şehir ve ülke vergileri * Otobüs içi eğlence, oyunlar ve çekiliş * Bagaj hakkı(Orta boy valiz(20 kg) + sırt çantası)

NOT: Yukarıdakiler haricinde olanlar ekstradır. Uygun ücretli olacak.

* Öğretmenler Sayfası Büyük Avrupa Turuna kesin katılmak için vereceğimiz Acente ibanımıza ücretin 90 Euro'luk kısmını yatırabilirsiniz. Geriye kalan kısmı taksitle veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ücreti yatırdıktan sonraki aşamaları adım adım beraber yapacağız.

Büyük Avrupa turumuza katılmak veya sorularınızı sormak için Whatsapp hattımıza veya İnstagram sayfamıza mesaj atabilirsiniz, diğer adımlara geçebiliriz. :)

Öğretmenler Gezi Kulubü: 

Whatsapp hattı: 0542 550 8800

İnstagram sayfası: Öğretmenler Gezi Kulübü

Büyük Avrupa Turu hayaliniz varsa daha fazla ertelemeyin! Çünkü bu indirimli fiyatı bir daha bulamayabilirsiniz...

Eğlenceli, bol gezmeli Büyük Avrupa Turu bizi bekliyor :)

En çok sorulan 20 soruyu cevapladık. Okumak için tıklayınız...

2023 BÜYÜK AVRUPA TURUMUZDAN FOTOĞRAFLAR Foto Galeri: 2023 BÜYÜK AVRUPA TURUMUZDAN FOTOĞRAFLAR

ÖDEME PLANI:

1. Plan:
Kesin kayıt: 90 euro
15 Kasım: 150 euro
15 Aralık: 150 euro
15 Ocak: 150 euro
15 Şubat: 150 euro
15 Mart: 150 euro
15 Nisan: 150 euro
15 Mayıs: 150 euro
15 Haziran: 150 euro
17 Temmuz tur başlangıcı otobüste: 200 euro

2. Plan: Kesin kayıt: 90 euro 15 Şubat: 400 euro 17 Temmuz tur başlangıcı otobüste: 1000 euro

ya da

3. Plan:

Kesin kayıt için 90 euro'yu yatırdıktan sonra kendi ödeme planınızı yapabilirsiniz. (1 tane ara ödeme yapmak şartı ile) 

Öğretmenler Gezi Kulübü 2023 Yaz ayından birbirinden güzel fotoğraflar :) 

1.GÜN / 17 Temmuz 2024 İSTANBUL-KAPIKULE Tur öncesi katılımcılarımıza iletilecek durak ve saatlerde buluşuyor ve kısa bir bilgilendirmenin ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşıp, Gümrük ve Pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

2.GÜN / 18 Temmuz 2024 SOFYA-BELGRAD Sabah saatlerinde ilk durağımız olan Sofya’da bir mola veriyor ve otobüsle Sofya panoramik şehir turunu geçekleştiriyoruz. Ardından Sofya’nın bağımsızlık sembolleri arasında gösterilen ve en ünlü noktası Alexander Nevski Katedrali yanında park ederek hem katedrali sonrasında ise hiç sönmeyen ateş anıtını, Ulusal Sanat Akademisi gibi yapıları görüyor ve programa uygun olması halinde kısa bir serbest zaman verip Sofya programını tamamlıyoruz. Gezi sonrası Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyoruz. Bulgaristan ve Sırbistan arasında bir sınır kapısı geçişi olacağından tekrar pasaport ve gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. Belgrad’a varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Kale Meydanı (Kalemegdan), Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi ve Knez Mihailova Caddesi görülecek yerler arasında bulunuyor. Sonrasında serbest zaman. Şehir turu ve serbest zaman sonrası konaklama Belgrad otelimizde.

3.GÜN BUDAPEŞTE / 19 Temmuz 2024 Otelimizde sabah erken yapacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ve SırbistanMacaristan sınır geçişinin ardından Macaristan’ın başkentine varıyoruz. Orta Avrupa’nın kalbi, doğunun Paris’i, özgürlüğün başkenti gibi tanımlamaları olsa da Budapeşte’ye en yakışan tanım Tuna’nın incisi olsa gerek. Tuna nehrinin hayat verdiği, Buda ve Peşte olarak iki farklı kentin birleşmesiyle oluşuyor Budapeşte. İhtişamlı mimarisi, cıvıl cıvıl sokakları, Osmanlı döneminden kalan kaplıcaları, her biri ayrı güzellikteki köprüleri, kentin her yerini süsleyen heykelleri ve ışıl ışıl gece siluetiyle büyüleyici bir şehir. Belirtmekte fayda var ki Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri diyebiliriz Budapeşte için. Romantik ve huzurlu olmasının yanında savaşların ve taşıdığı sosyalizm döneminin izleri yüzünden hüzünlü bir tarafı da var. Yaşadığı olumsuzluklar ve yıkımlardan güçlü bir şekilde çıkmış olan şehir, bugün Avrupa’nın en yüksek enerjili, en dinamik ve en çok ziyaret edilen başkentlerinden biri. Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz.

Budapeşte’de ilk göreceğimiz yer Unesco tarafından koruma altına alınan Kahramanlar Meydanı oluyor. Sonrasında panoramik olarak Andrassy Caddesini ve cadde üzerindeki önemli yerleri görüyoruz. Sonrasında Aziz Stephan Bazilikasını görüp yemek ve şehri keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Budapeşte’nin tüm ihtişamını keşfedeceğimiz 1 saatlik tekne turumuza geçiyoruz (Ekstra). Tekne turu sonrası otelimize transfer. Konaklama Budapeşte otelimizde.

EZSDObvWoAQzrRN

4.GÜN / 20 Temmuz 2024 VİYANA- PRAG Sabah kahvaltısının Viyana’ya hareket ediyoruz. Viyana’da ilk noktamız Schönbrunn Sarayı. Her yıl 9 milyona yakın ziyaretçi ağırlayan, Avusturya’nın en çok ziyaret edilen tarihi yapısı olan ve muhteşem bahçelerin arasında yer alan Schönbrunn Sarayı, Avusturya’nın zengin tarihi geçmişini simgeliyor. 1441 odalı sarayın 45 İmparatorluk Dairesi, bahçeleri, hayvanat bahçesi ve Palm House yapısı ziyarete açık. Daha sonrasında 1.Viyana’ya geçiyoruz. Panoramik turumuz esnasında Viyana Opera Binası, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Doğa Müzesi, Hofburg Sarayı, ünlü Graben caddesi ve Aziz Stefan Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zaman. Viyana gezimiz sonunda konaklamak üzere Prag’a hareket ediyoruz.

5.GÜN / 21 Temmuz 2024 PRAG Gece saatlerinde Çekya’nın başkenti Prag’a varıyoruz. Konaklama Prag otelimizde. Sabah kahvaltımızı yapıp valizlerimizi otobüse yerleştirdikten sonra Prag’ı keşfe çıkıyoruz. Prag, Vltava Nehrinin iki yakasında, Bohemya’nın merkezinde yer alıyor. 1000 yıldır Çekya‘nın politik, kültürel ve ekonomik merkezi. Londra, Paris, Roma, Madrid ve Berlin’in ardından Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 6. şehri olarak dünyanın en popüler turist merkezlerinden Prag, diğerlerinden daha küçük bir şehir olsa da Arnavut kaldırımlı sokakları ve zaman yolculuğuna davet eden tarihi noktaları ile her daim kalabalık. Bir ismi de ‘Bin Kuleler Şehri’ olan Prag’ın, 1100 yıllık şehir silueti, kenti Avrupa’nın en değerli mücevherlerinden birisi haline getiren sayısız muhteşem kilise çatılarını yükselen eski kulelerden oluşuyor. Baktığınız her yer sapasağlam duran antik Prag Kalesi’ne kontrast oluşturacak şekilde gotik, barok, Rönesans ve yeni sanat stilinde en iyi eserlerle donatılmış durumda. İlk noktamız Prag Kalesi. Prag Kalesi’ni ve kale içerisinde bulunan muazzam mimarisiyle göz dolduran Aziz Vitus Katedrali’ni ziyaret ediyoruz.

Sonrasında 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler’in bile bombalamaya kıyamadığı Prag kentini keşfimiz devam ediyor. Şehri ikiye ayıran Vltava Nehri üzerindeki ünlü Charles Köprüsünden geçerek Eski Şehre doğru hareket ediyoruz. Karl Köprüsü üzerindeki heykelleri yerinde gözlemledikten sonra Astronomik Saat, Tyn Klisesi gibi büyüleyici yapıların bulunduğu Old Town Meydanı’na gidiyoruz. Yüzyıllardır korunan Orta Çağ mimarisini bol bol fotoğraflayarak albümlerimizdeki yerini aldırıyoruz. Ardından Almanya/ Dresden’e hareket. Ev sahipliği yaptığı kültürel miras ve sanat eserleri nedeniyle ‘’Almanya’nın Floransa’sı’’ olarak bilinen kenti keşfe başlıyoruz. Elbe Nehri’nin kıyısında konumlanmış sarayların kuleleri ve kubbelerinin oluşturduğu muhteşem manzaraya karşı hatıra fotoğrafları çekiniyoruz. Dresden’de Residenzschloss(Kraliyet Sarayı) Bruhl’s Terası, Martin Luther anıtı ve Frauenkirche Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Hollanda’ya doğru hareket ediyoruz.

DxbSLcTXQAEzMrc

6.GÜN / 22 Temmuz 2024 AMSTERDAM Gece yolculuğumuzun ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dayız. Rotamızın en kuzey şehrini keşfe hazır mıyız? Amsterdam, insanı kendisine hayran bırakacak etkileyici bir mimariye ve eğlenceli bir atmosfere sahip güzel bir şehir. Güzel kelimesi aslında Hollanda’nın başkenti Amsterdam‘ı tarif etmek için biraz basit kalıyor. Çünkü bu şehir sadece önemli turistik yerleriyle gezilip-görülecek bir yer değil aynı zamanda sunduğu özgür atmosferi, güvenli sokakları, nefis kafeleri, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici müzeleriyle tam da yaşanılacak bir şehir. Amsterdam’ın en güzel yanı ise herkes için mutlaka yapılacak bir şeylerin olması. Amsterdam’daki bisiklet trafiğine dikkat ediyoruz, çünkü bu şehirde en pratik ulaşım bisiklet. Dolayısıyla ciddi bir yoğunluk söz konusu. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel bu şehirde bol bol gezip önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Dam Meydanı, Amsterdam kanalları, Red Light District, Damrak, Tarihi tren istasyonu ve Mademe Tussauds Müzesi dolu dolu Amsterdam gezimiz esnasında göreceğimiz yerler. Sonrasında serbest zaman ve otele hareket. Konaklama Amsterdam otelimizde.

5a8c9c1c60d36d7f90b74e1e04d3f9f0

7.GÜN / 23 Temmuz 2024 BRUGGE – PARİS Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası harekete geçiyor ve Belçika’nın en güzel şehri olan Brugge’e doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 3 Saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Batı Flandre bölgesinin başkenti ve gurur kaynağı Brugge’e ulaşıyoruz. Çikolata ve biraları, dantelleri ve çiçek pazarlarıyla Avrupa‘nın günümüze kadar gelebilmiş önemli orta çağ kentlerinden biri olan kent, gerçek anlamda büyülü bir dünya. Burjuva yaşam, büyüleyici ve harika bir atmosfer Brugge’ün eş anlamlarından dersek yanlış olmaz. Dolambaçlı Orta Çağ caddeleri, birbirinin içine giren su kanalları ve ortaçağ Gotik mimarisi insanı keşke buradan hiç ayrılmasam dedirtiyor. 13. yüzyılın tüm ihtişamını gözler önüne seren, taş yapı evleriyle, her yerinden fışkıran tarih ve kültürüyle, marketleri ve çikolata dükkânları ile UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınması pek de sürpriz sayılmaz.

Unutmayalım ki Belçika çikolatasıyla ünlü bir ülke; Tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Brugge’de Gezilecek Önemli Yerler; Grote Markt Old St. John’s Hospital, Historium Müzesi, Brugge Çan Kulesi. Kısa bir serbest zaman ardından Belçika’dan ayrılıyor ve Paris’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Fransa’nın başkentine varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Otelimize yerleşme sonrası serbest zaman ve dinlenme. Konaklama Paris Otelimizde. Karayolları trafik yönetmeliği uyarınca otobüsümüz 24 saat kontak kapatacaktır.

qeweqweqw

2023 KASIM BALKAN TURU 2023 KASIM BALKAN TURU

8.GÜN / 24 Temmuz 2024 PARİS Otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştiriyor ve Paris gezisine seri bir şekilde başlıyoruz çünkü bu şehir gerçekten çok güzel. Paris gezimizi dünyanın en iyi ve en alternatifli güzergahlara sahip metro ile yapacağız. Bugün dünyanın en çok ziyaret edilen şehri, görkemli Paris’i keşfe çıkıyoruz. Paris’te Gezilecek Önemli Yerler; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Champs-Elysees Bulvarı, Arc de Triomphe (Zafer Takı), Ressamlar Tepesi ve Sacre Core Bazilikası. Dolu dolu geçen bir günün ardından otobüsümüze biniyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

9.GÜN / 25 Temmuz 2024 CANNES – NICE – SANREMO Gece yolculuğumuzun ardından İlk durağımız Cannes. Çoğumuzun Cannes Film Festivali ile tanıdığı şehir, Fransa’nın en özel kasabalarının başında geliyor. Şehir tarihi dokusu, doğal güzellikleri, limanı ve daha pek çok güzelliği ile Fransa’nın gezilecek yerleriyle ünlü şehirlerinden biri. Merkezin batısında kalan Le Suquet (Eski Şehir) bölgesi şehrin en tarihi ve keyifli sokaklarını barındırıyor. Le Vieux Port; Birbirinden pahalı yatların sıralandığı liman, Cannes gezilecek yerler listesinde size şehrin lüks yanını görme imkanı sunuyor.

La Croisette üzerinde bulunan festival binası meşhur Cannes Film Festivali’nin gerçekleştirildiği yer. Biraz sıra bekledikten sonra o ünlü kırmızı halı üzerinde poz verebilirsiniz. Burada kim bilir kaç ünlü isim bulunmuş ve o kırmızı halıda yürümüştür. 1949 yılında inşa edilen bina çok fazla mimari ya da tarihi bir öneme sahip değil ancak Cannes’a gelmişken burayı görmeden ve bina önündeki halıda bir hatıra fotoğrafları çekinmeden olmaz. Cannes gezimizin ardından Nice’e hareket. Nice Fransızlar arasında emeklilik yeri olarak anılıyor. Güney Fransa’nın en büyük şehri olmasına rağmen bir ruhunda bir ağır kanlılık, bi sıkılganlık var ama Rus milyarderlerden Hollywood ünlülerine 3-4 basamaklı dolarla bahşiş bıraktıkları rivayet edilenler burayı bir hayli seviyor. Kenti kısaca görüyor ve konaklama için Sanremo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Sanremo otelimizde.

10.GÜN / 26 Temmuz 2024 PİSA – FLORANSA– ROMA Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Akdeniz boyunca yapacağımız yolculukta bizleri muhteşem manzaralar bekliyor. Yolculuğumuz bizleri gezimizin İtalya bölümüne ulaştırıyor. İlk noktamız İtalya denince akla gelen şehirlerden biri olan Pisa. Birbirinden güzel mimarileri ile görenleri kendine hayran bırakan İtalyan şehri Pisa, gezilecek yerleri, tarihi dokusu ve muhteşem atmosferiyle sizlere harika bir gezinin kapılarını aralıyor. Şehrin simgesi haline gelen Pisa Kulesi, 1063 yılında yaptırılan Pisa kentinin Piazza dei Miracoli meydanında yer alan İtalya’nın dünyaca ünlü yapılarından biridir. 56 metre yüksekliğindeki kulenin tepesine 294 basamaklı bir merdivenle çıkılmakta ve turistler bu noktada fotoğraf çektirebilmek için uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Temelde düz olarak inşa edilen çan kulesi, yapının yer aldığı toprak elverişsiz olduğu için çökmek yerine eğilmeye başlamış ve bugünkü halini almıştır. Avrupa’da dev bir akım olan Orta Çağ sanatının en önemli merkezi olan Piazza dei Miracoli – Katedral Meydanı, kent merkezinde yer alan 8 bin 87 hektarlık bir alan üzerine kurulu meydandır. Dünyanın en iyi mimari komplekslerinden biri olan meydan, Katolik Kilisesi tarafından da kutsandıktan sonra etrafı dört büyük dini yapı tarafından çevrelenmiştir. Diğer yandan Katedral Meydanı, 1987 yılından beri UNESCO tarafından koruma altına alınan Pissa’nın en ünlü turistik meydanlarından biridir.

Pisa gezimiz sonrası Rönesans Kenti Floransa’ya hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından şehir merkezine hareket. Vecchio Köprüsünü gördükten sonra Signoria Meydanı’na geçiyoruz. Michelangelo tarafından yapılan Davut Heykeli’nin replikası bu meydanda bulunuyor. Ayrıca Floransa’nın en ikonik yapılarından biri olan Vecchio Sarayı da bu meydanda yer alıyor. Ardından katedrali daha yakından göreceğimiz Duomo Meydanı’na hareket ediyoruz. Gezilerimizin ardından serbest zamanımız başlıyor. Ardından rehberimizin belirleyeceği yer ve saatte buluşup Roma’ya hareket. Konaklama 2 gece boyunca Roma otelimizde.

f8f11cbb-deac-4e48-a46d-f3143f225680 11.GÜN / 27 Temmuz 2024 VATİKAN - ROMA Sabah kahvaltımızın ardından Vatikan ile gezimiz başlıyor. Avrupa’nın en küçük ülkesi Vatikan’a hoş geldiniz! San Pietro Meydanı’na hareket ediyoruz ve Hristiyanlığın Merkezi’ni keşfe başlıyoruz. Vatikan ya da resmi ismi ile Vatikan Şehir Devleti, İtalya’nın Roma şehrinde, Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi. Bir yandan da dünyanın metrekare başına en çok turist düşen kenti. Roma’nın içinde, yüksek duvarlarla çevrili Vatikan dünyanın en değerli müzelerine ve sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Katoliklerin dini merkezi olan Vatikan, Aziz Petrus Meydanı, Aziz Petrus Bazilikası her biri sanat eseri olan Vatikan Müzeleri ve Vatikan Bahçeleriyle her santimetre karesi sanatla, sanatçılarla yoğurulmuş özel bir bölge. İsviçreli Muhafızlar Kıtası olarak da bilinen geleneksel muhafızlardan oluşan 100 kişilik küçük bir orduyla korunuyor. Aziz Petrus Meydanı ve Aziz Petrus Bazilikası Vatikan’da göreceğimiz önemli noktalardan. Sonrasında Roma şehir gezimize devam ediyoruz. Roma, antik dönemden bu yana, sadece Avrupa’nın değil dünyanın merkezinde olmayı başarmış şehirlerden birisi. Roma İmparatorluğuna başkentlik yapmış bu şehir bugün Avrupa kültürünün merkezleri arasında yer alıyor. Rönesans başyapıtları, modern mimari ve yapıların her birinin ahenkle dağıldığı şehrin tarih kokan daracık sokaklarında herkese hitap edecek sürprizler bulabiliyorsunuz. Tiber Irmağı üzerinde yedi tepe üzerine kurulmuş Roma, şüphesiz dünyanın en özel şehirlerinden biri. Roma gezimiz belki de en uzun yürüyüş yapacağımız yer olacak o yüzden tüm gün yürümeye hazır olun. Göreceğimiz yerler arasında San Angelo Kalesi, Navona Meydanı, Dört Nehir Çeşmesi, Panteon, Trevi (Aşk) Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Via Del Corso, Roma Forumu ve Colosseum. Dolu dolu geçen bir Roma gününün ardından serbest zaman ve sonrasında otele hareket. Konaklama Roma otelimizde.

12.GÜN / 28 Temmuz 2024 FLORANSA - VENEDİK Sabah kahvaltısının ardından Roma otelimizdeki odalarımızı boşaltıyor ve Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’e gidebilmek için liman yakınlarında otoparkta otobüsümüzden iniyor ve bizleri San Marco Meydanı’na ulaştıracak olan vapuretto’ya biniyoruz(ekstra). Tekne yolcuğumuz sonrası Venedik’i keşfe başlıyoruz. Ahlar Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan Kulesi, San Marco Bazilikası ve Meydanı gezilecek noktalarımız. Dileyen misafirlerimiz bu güzel şehri gondol turu(ekstra) ile taçlandırarak kanallar içerisinde gezebilir. Büyük Kanal üzerinde bulunan Rialto köprüsü önünde kartpostallık fotoğraflar çekinebilir ve hediyelik alışverişi yapabilirsiniz. Venedik gezimiz sonrası otelimize hareket. Konaklama Venedik otelimizde.

13.GÜN / 29 Temmuz 2024 LÜBLİYANA – ZAGREB Sabah kahvaltısının ardından Avrupa’nın en yeşil başkenti olma özelliğini taşıyan Lübliyana’ya hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında Üçlü Köprü, Preseren Meydanı ve Ejderha Köprüsü göreceğimiz noktalar oluyor. Gezilerin ardından hediyelik alışverişi için serbest zaman. Rehberimizin belirlediği yer ve saatte buluştuktan sonra Zagreb’e hareket. Hırvatistan’ın başkentine hoş geldiniz. Zagreb gezimiz esnasında Dolac Pazarı, St Mark Kilisesi, Ban Jelacic Heykeli ve şehrin en önemli yapılarından Zagreb Katedrali’ni görüyoruz. Ardından otobüsümüze biniyor ve gece yolculuğuna başlıyoruz.

14.GÜN / 30 Temmuz 2024 ÜSKÜP – SELANİK Gece yolculuğumuzun ardından Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp’e varıyoruz. Bu kadim kentte gezeceğimiz noktalar arasında Eski Çarşı, Taş Köprü(Fatih Köprüsü), Alexander Meydanı ve Üsküp Kalesi var. Yerel lezzetlerin tadına bakacağımız ve alışveriş yapacağımız eski çarşı gezimiz sonrası Selanik’e hareket. Ege’nin en önemli liman kentlerinden biri olan bu şehirde ilk ziyaret noktamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı ev. Atamızın anısına saygılarımızı sunduktan sonra Kordon’a hareket. Beyaz Kule, Aristotelus Meydanı, kordon boyu, göreceğimiz yerler arasında. Ardından otelimize hareket. Konaklama Selanik otelimizde.

15.GÜN / 31 Temmuz 2024 SELANİK Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Kavala’ya hareket. Meşhur Kavala Kurabiyesi’ni tadıyor ve hediyelik alışverişi yapıyoruz. Ardından kısa bir şehir turu ve sonrasında İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz.

16.GÜN / 1 Ağustos 2024 İPSALA-İSTANBUL Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yurda giriş yapıyor katılımcılarımızla vedalaşıyoruz. Başka bir rotada tekrar görüşmek üzere, seyahatle kalın.

Büyük Avrupa turumuza katılmak veya sorularınızı sormak için Whatsapp hattımıza veya İnstagram sayfamıza mesaj atabilirsiniz :)

Öğretmenler Gezi Kulubü: 

Whatsapp hattı: 0542 550 8800

İnstagram sayfası: Öğretmenler Gezi Kulübü

Editör: Öğretmenler Gezi Kulübü